2020./2021 m.g. 2. semestris

2020./2021 m.g. 2. semestris

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Sarkangalvīte un vilks”.

Februārī 2.a un 2.b klasei projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija jautra atkalsatikšanās ar Sarkangalvīti un vilku. Protams, satikšanās bija pavisam citāda – teātris attālināti, bet arī šādi teātris var būt aizraujošs.

Latvijas Nacionālā teātra aktieri sarunājās ar bērniem – izstāstīja par uzvedības noteikumiem teātrī, arī to, kā attālināta izrāde atšķiras no izrādes teātra ēkā.

Gaismas nodziest, un izrāde var sākties – ir jauka un saulaina diena. Sarkangalvītes Mamma rosās pa savu pīrādziņu bodi, kas ir labākā visā apkaimē, un, miltiem putot, rullē mīklas kalnus, jo viņai jāveic milzīgs pasūtījums. Dienas ierasto ritmu izmaina Vecmāmiņas zvans, kā rezultātā rodas plāns – Sarkangalvīte pirmo reizi pie Vecmāmiņas dosies viena pati. Aiznesīs pīrādziņus, palīdzēs atrast brilles. Pie Mammas ierodas Mednieks un piesakās palīdzēt darbos. Lieliski! Sarkangalvīte dodas ceļā, kas ir piedzīvojumiem pārbagāts, jo Mežu pārvalda Meža parlaments – Zaķis, Tītars, Ods, Bebrs un Ķirzaka, kas Sarkangalvīti mudina rīkoties pēc pašu izdomātiem likumiem, tā sargājoties no Vilka. Tomēr, lai kādi būtu Meža likumi, Vilku interesē tikai viens vienīgs – ēšanas likums. Ko nu? Klausīt Sirdij un nezaudēt modrību.

Skolēniem izrāde patika, tika atpazīti aktieri no citiem uzvedumiem un seriāliem. Atzinīgi tika novērtētas maskas un dekorācijas. Kā galvenos simpātiju dzīvniekus bērni min zaķi, ķirzaku, zvirbuli un bebru. Taču nosauc arī vecmāmiņu, Sarkangalvīti, vilku un meža parlamentu. Lielākā daļa skolēnu ieteica šo izrādi noskatīties arī citiem bērniem, jo bija interesanta, jautra (smieklīga) izrāde un skanēja skaistas dziesmas.

Zaķis


Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” februārī 5.a, 5.c, 9.a, 9.b, 9.c klases un martā 5.b un 12.klases skolēniem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Sprādziens mūzikā” .

Koncertlekcijā tika atklāts,  kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienās. 100 gadi – spoži, krāsaini, atraktīvi!

Koncertlekcija bija kā ceļojums laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, “Queen”, Maikla Džeksona, “The Beatles”, “AC/DC”, “ABBA”, Frenka Sinatras, “The Rolling Stones” u. c. repertuāra. Skolēni varēja dzirdēt mūzikas instrumentus, bez kuriem populārā mūzika nebūtu tāda, kādu to pazīstam: elektrisko ģitāru, akustisko ģitāru, bungu komplektu, basģitāru un elektriskās klavieres. Populārās mūzikas vēsturi piemērotā, atraktīvā veidā atklāja mūziķi; Mikus Abaroniņš ( vokāls), Arta Abaroniņa (kontrabass, basģitāra, čells, vokāls), Jānis Miltiņš (elektriskās klavieres), Krišjānis Bremš (bungas, sitaminstrumenti), Jānis Kalniņš (elektriskā ģitāra).

Skatītājus piesaista interaktivitāte – tas ļauj uzzināt daudz jauna, kā arī pašiem apgūt soļus no populārām dejām un dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām kā īstā koncertā.

att


Koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture”

Programma “Latvijas skolas soma” un kino – februārī 5.a, 5.c, 9.a, 9.b, 9.c klases un martā 5.b un 12.klases skolēniem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture” .

Tā ir īpaši digitālā formātā veidota nodarbība par kino mūzikas vēsturi, palīdzot uzzināt, kā veidojies kino un kā mūzika palīdzējusi šim žanram attīstīties. Ļoti pārdomāti, solo pa solim – tiek apskatīti lielākoties visi filmu žanri.

Koncertlekcijas veidotāji izpildīja pazīstamākos kino mūzikas skaņdarbus un stāstīja par kino vēsturi un rašanos. Programmu papildināja īpaši sagatavoti videomateriāli.

Koncertlekcijā bija iespēja iepazīt spilgtākos momentus no mēmā kino un pirmajām krāsainajām filmām līdz mūsdienu kino tehnoloģijām. Un kino nav iedomājams bez mūzikas. Skanēja mūzika no dažādu žanru filmām: zinātniskās fantāzijas, piedzīvojumu filmām, drāmām un multfilmām. Īpaša uzmanība – Latvijas kino mūzikas šedevriem.

Koncertlekcija balstīta uz skolēnu iepriekš redzēto, izjusto, dzirdēto. Tika likts uzsvars uz kino klasiku – “Mūzikas skaņas”, aktualizēta pasaulē populārākā multfilma

“Ledus sirds”. Lekcijā tika izmantota pašu stāstnieku pieredze multfilmu ieskaņošanas procesā. Programma ir interaktīva, skatītājiem ir iespēja gan uzzināt daudz ko jaunu, gan parādīt savas zināšanas, kā arī dziedāt līdzi.

Paldies dziedātājam  Mikum Abaroniņam un multiinstrumentālistei Artai Abaroniņai.

att